ПОКАЗАННЯ ДО ЗАСТОСУВАННЯ
Додаткове джерело цитидин-5-дифосфохоліна, L-тирозину та убіхінону (коензим Q10), що сприяють нормалізації функціонального стану нервової системи.
За рахунок комбінованого складу Оксиринал призначають з метою:
• зниження емоційної лабільності, тривожності;
• запобігання розвитку нервозності, млявості, апатії;
• корекції синдрому професійного вигорання;
• покращення настрою, захисту від шкідливого впливу стресів;
• корекції харчової поведінки;
• зменшення вираженості посталкогольних порушень нервової системи;
• поліпшення функціонального стану нервової системи.
СКЛАД
Цитидин-5-дифосфохолін – 35,72 % (250 мг), L-тирозин – 14,29 % (100 мг), убіхінон (коензим Q10) – 14,29 % (100 мг). Допоміжні компоненти: сорбіт – 28,7 %, крохмаль картопляний – 5,0 %, кальцію стеарат – 1,0 %, аеросил – 1,0 %, фармацевтична плівкова оболонка.
ОПИС ДІЮЧИХ РЕЧОВИН
Оксиринал сприяє корекції настрою, харчової поведінки і допомагає запобігти загибелі нейронів. Завдяки цитидин-5-дифосфохоліну, L-тирозину та убіхінону сприяє стимуляції безперервної адаптації нейрона до нових функціональних умов, що є ключовою передумовою для зменшення пошкодження тканин мозку, спричиненого хронічним стресом, гіпоксією, ішемією та/або токсичним впливом на головний мозок. За рахунок комбінованого мембранного, нейромедіаторного і нейрометаболічного ефектів діє на рівні молекулярного каскаду. Сприяє уповільненню перекисного окислення ліпідів, захисту мембрани нейронів і мітохондрій від пошкоджень.
Цитидин-5-дифосфохолін (цитиколін) інкорпорується в клітинну, цитоплазматичну і мітохондріальну мембрани головного мозку, стимулює біосинтез структурних фосфоліпідів мембран нейронів і сприяє поліпшенню провідності нервових імпульсів.
Завдяки стабілізуючому впливу на мембрану нейронів він сприяє зменшенню набряку мозку. Цитидин-5-дифосфохолін зберігає енергетичне забезпечення нейронів, чинить нейропротекторну дію при вогнищевій ішемії головного мозку, що збігається з уповільненням поширення ішемічного ураження головного мозку. У хворих з черепно-мозковою травмою прискорює одужання і зменшує тривалість та інтенсивність посттравматичного синдрому.
Цитидин-5-дифосфохолін покращує метаболізм головного мозку, підвищує рівень уваги та свідомості, зменшує вираженість когнітивних та неврологічних розладів, сприяє зменшенню проявів амнезії, астенії та абстиненції.
L-тирозин надає регулюючу дію на настрій. Тирозин є попередником нейромедіаторів норадреналіну і дофаміну, які регулюють настрій, і на фізіологічному рівні сприяє його підвищенню. Нестача тирозину викликає дефіцит норадреналіну, що в свою чергу призводить до зниження здатності чинити опір і адаптуватися до стресу.
Нормалізація концентрації L-тирозину впливає на:
Центрально-нервову систему: L-тирозин покращує настрій, підвищує адаптивність до психологічних і фізичних навантажень, допомагає боротися з депресією, тривогою та наслідками стресу, регулює харчову поведінку та покращує когнітивні функції. Відсутність достатньої кількості тирозину призводить до дефіциту норадреналіну в головному мозку, що, в свою чергу, може призвести до розвитку депресивних і тривожних станів.
Ендокринну систему: за участю тирозину відбувається синтез гормонів в гіпофізі, щитовидній залозі, надниркових залозах. Їх нормальна робота підтримує когнітивні, рухові функції, регулює обмін речовин, надає регулюючу дію на настрій.
Серцево-судинну систему: L-тирозин допомагає регулювати кров’яний тиск, знижує ризик гіпертонії, покращує тонус судин і харчування на клітинному рівні. Частота та інтенсивність вегето-судинних спазмів зменшується, зміцнюється серцевий м’яз.
Метаболізм: під впливом L-тирозину посилюється розщеплення жирів і нормалізується вуглеводний обмін.
Найважливішою здатністю тирозину вважається ослаблення дії стресових умов, що обумовлено стимуляцією виробництва дофарміну. З огляду на це, в якості корисних дій тирозину слід назвати наступні:
– захист від тривог і нервових потрясінь;
– поліпшення настрою;
– створення відчуття суб’єктивного благополуччя;
– додавання бадьорості;
– підвищена пильність, особливо у тих, хто не висипається;
– стимуляція вироблення дофаміну («гормону задоволення»);
– поліпшення когнітивних навичок, особливо під час стресу.
Убіхінон (Коензим Q10) – коферментна, антиоксидантна, вітаміноподібна речовина.
Він служить компонентом електронно-транспортного ланцюга і бере участь в окислювальному фосфорилюванні. Його основною функцією є перетворення і накопичення АТФ – аденозинтрифосфату, універсального джерела енергії для всіх процесів, що відбуваються в клітинах.
Коензим Q10 має виражену антиоксидантну, антигіпоксичну, регенеруючу дію. Коензим Q₁₀ стимулює обмінні процеси в головному мозку за рахунок активізації синтезу глюкози і АТФ; поліпшує кровопостачання і насичення киснем тканин головного мозку, сприяє виведенню лактату.
Коензим Q10 підвищує швидкість сенсомоторних реакцій, специфічно впливає на когнітивні процеси, покращує показники уваги, короткочасної та робочої пам’яті.
Ефекти засновані як на антиоксидантних властивостях Q10, так і на його здатності стимулювати вироблення нейротрофічних факторів.
Читати даліСПОСІБ ЗАСТОСУВАННЯ
Дорослим по 1-2 таблетці на добу, бажано вранці, після вживання їжі. Курс прийому – 30 днів. За рекомендаціями лікаря дози та тривалість вживання залежно від ступеня тяжкості ураження можуть бути змінені лікарем. Не перевищувати рекомендовану добову норму вживання.
Перед застосуванням рекомендована консультація лікаря.
ПРОТИПОКАЗАННЯ
Індивідуальна чутливість до компонентів, вагітність, період грудного вигодовування, дитячий вік до 18 років, підвищений тонус парасимпатичної нервової системи, гіпертиреоз, шизофренія, злоякісні новоутворення, одночасний прийом антидепресантів на основі інгібіторів моноаміноксидази та препаратів, що містять меклофеноксат.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами
Цитидин-5-дифосфохолін, L-тирозин та убіхінон (коензим Q10) не впливають на здатність управляти транспортними засобами і працювати зі складними механізмами.
Взаємодія з іншими препаратами
Цитидин-5-дифосфохолін підсилює дію леводопи.
ЕНЕРГЕТИЧНА ЦІННІСТЬ ккал / 100 Г
124 ккал
ХАРЧОВА (ЖИВИЛЬНА) ЦІННІСТЬ В 100 Г ПРОДУКТУ
Білки – 1,0 г; жири – 0 г; вуглеводи – 30,0 г
ФОРМА ВИПУСКУ
Таблетки 700 мг, вкриті плівковою оболонкою, №30 в упаковці
ТЕРМІН ПРИДАТНОСТІ
3 роки